• Türkiye'nin ilk ve tek diş portalı.
  • Diş ve diş sağlığı adına her şey.

Ortodontist

Ortodontist
Ortodonti alanında uzman diş hekimlerine ortodontist denmektedir. Ortodontist, hastaların dişleriyle alakalı genel sağlık bilgilerini toplayarak dişlerin tedavisini gerçekleştiren kişidir. Çürük, iltihaplanma, ağız hijyeni, çene eklem sorunları, dişlerin konumu ve mevcut boşluğu gibi konular hakkında tedavi yöntemlerini gerçekleştirmektedir. 

Ortodonti tedavisi günümüzde tedavi olarak çok önemli bir yere sahiptir. Ortodontinin amacı dental malpozisyonları teşhis etmek, önlemek ve düzeltmektir. Çocuklarda ve ergenlerde ortodontik tedaviler, iskelet büyümesini etkileyerek veya yönlendirerek dişlerin konumunu ve çeneler arasındaki ilişkileri düzeltmeyi amaçlamaktadır.

Tüm bu sorunlarının tedavisini yapmaktadır. Buna ek olarak  kemik büyümesi, dişler ve ağzın fonksiyonları hakkında derinlemesine bilgisi olan, sorunları tespit eden ve her yaşta farklı teknikler kullanarak bunları çözen bir uzmandır.

Ortodonti alanında tedavi sistemi gerçekleştiren ortodontistlerin tabi ki alanında çok iyi olması gerekmektedir. Alanında uzman olmayan diş hekimleri tarafından yapılan tedavilerde, diş yapınızın düzelmesi umuduyla gerçekleştirmiş olduğunuz tedaviler sizlere kötü olarak dönebilir. Bu yüzden alanında uzman olan ortodontistler tarafından yapılan tedavi ile diş yapınızı çok daha iyi bir şekilde düzeltebilirsiniz. 

Ortodontistler 4 yıllık üniversite eğitimini tamamlandıktan sonra diş alanında çalışmaya başlamaktadırlar. Bu nedenle ortodontik tedaviler alanında uzman ortodontistler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.