?:

Ortodontinin Temeli

Dünya üzerinde ortodonti tedavisi en çok bilinen tedavi sistemlerinden bir tanesidir. Diş ve çene bozukluklarında ki tüm problemleri düzeltme aşamasında kullanılmakta olan bir tedavi sistemidir.

Ortodonti tedavisi diş hekimliği alanında bir alan olarak bilinmektedir ve uzmanlığı ayrıdır. Dünya üzerinde ortodonti tedavisi uygulayan kişiler ortodonti uzmanı olarak bilinmektedir. Bu uzmanlık dalında dişlerde ve çenelerde oluşan tüm bozuklukları çevrelerinde ki dokularda veya buna benzer düzensizliklerin oluşması sonucunda bunların tespiti ve önlenmesi adına yapılan tedavi sistemi olarak tanımlayabiliriz.

şikayetBunu rapor et

Ortodonti tedavisi estetik artı sağlar mı?

Ortodonti tedavisi günümüz de en çok bilinen ve faydalanılan estetik tedavi sistemlerinden bir tanesidir. Dişlerinde bozukluk ve eğrilik olan bireylerin bunları düzeltmek adına başvurmuş oldukları tedavi sistemi olduğundan dolayı ortodonti tedavisi estetik tedavi olarak da literatür de yerini almış bulunmaktadır.

Buna en belirgin özellik veya örnek nedir diye soracak olursunuz tabi ki sizlere bu alanda en belirgin örneği gülümsemeniz olarak verilebilir. Çünkü güzel bir gülümse güzel dişler ile gerçekleşmektedir. Bireyler gülerken dişlerine çok önem vermektedirler. Dişlerinde bozukluk var ise gülmeleri sırasında psikolojik olarak elleriyle ağızlarını kapatabilmektedirler. Ancak inci gibi sıralı olan dişleri olan birisi olursa eğer tabi ki böyle bir sorunla karşılaşmazlar.

Birçok hastanın en fazla başvuru yaptığı nedenler arasında tabi ki güzel gülmek istedikleri için gelmektedir.  Bu yüzden ortodonti tedavisi sizlerin daha iyi bir gülümsemeye sahip olabilmeniz adına uygulanmakta ve sizlere yardımcı olmaktadır.

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.