?:

Ortodontist seçerken nelere dikkat etmeliyim?

UZMANLIK EĞİTİMİNE DEVAM EDEN, ANCAK ORTODONTİ UZMANLIĞINI HENÜZ TAMAMLAMAMIŞ HEKİMLER KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMALIDIR!

Ortodonti bölümlerinde uzmanlık veya doktorasını yapan ortodontist adaylarının eğitimleri süresince özel bir muayenehane veya klinikte çalışmaları kanunen yasaktır. Bu diş hekimleri henüz uzmanlık eğitimlerine devam ettiklerinden, yaptıkları tedavilerin güvenilirlikleri de belli açılardan soru işaretidir.

Birlikte çalışacağınız ortodontistin uzmanlığını tamamladığından emin olunuz!

SABİT MUAYENEHANESİ OLAN ORTODONTİ UZMANLARINI TERCİH EDİNİZ. BAŞKA DİŞ HEKİMLERİNİN MUAYENEHANESİ VEYA KLİNİKLERİNE GİDEREK TEDAVİ YAPAN ORTODONTİSTLERİN YAPACAKLARI TEDAVİLERDE SIKINTI ÇIKABİLECEĞİNİ UNUTMAYINIZ!

Bu şekilde çalışan ortodontistler ayın belirli günlerinde başka bir diş hekiminin muayenehanesi veya kliniğine giderek hastalarını orada tedavi etmektedirler. Bu noktada olabilecek en büyük sıkıntı ortodonti uzmanı tarafından tedavi edilen hastaların tedavi sırasında bir sıkıntı olduğunda istedikleri an hekimlerine ulaşamamasıdır.

Bir başka sık karşılaşılan durum ortodontist ile yanına geldiği diş hekimi veya klinik yönetiminin ile ilişkisinin bozulduğu durumdur. Bu noktada hastalar tedavilerine kliniğin yeni bulduğu başka bir ortodonti uzmanı ile devam edecekler veya tedavi oldukları ortodontistinin arkasından başka bir hekimin muayenehanesine gitmek zorunda kalacaklardır. Her iki durumda da tedavide ciddi sıkıntılar yaşanabilme olasılığı büyüktür.

 Ortodontik tedavi uzun soluklu bir tedavidir, tercih ettiğiniz ortodontistin sabit muayenehanesi olmasına dikkat ediniz.

şikayetBunu rapor et

Yanıt Bırak


Yanıt vermek için önce giriş yapmalısın.