• Türkiye'nin ilk ve tek diş portalı.
  • Diş ve diş sağlığı adına her şey.

Ortodonti Fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Başlık Hit Cevap
İstanbul Ortodonti Fiyatları 1157 1Diş ve çenelerde meydana gelen problemleri çözüme kavuşturan ortodonti tedavileri, zaman ve emek isteyen bir tedavi yöntemidir. Diş teli fiyatları, özel kliniklerde her hasta için ayrı ücretli uygulanmaktadır.

Estetik açısından doğal bir görünüme sahip olmamızı güzel gülüşlere sahip olmamızı sağlayacak tedavilerde ortodonti fiyatları klinikten kliniğe göre değişim arz etmektedir. Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Toplam tedavi süresi, Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı, Kullanılan malzemenin türü, Kullanılan malzemenin kalitesi, Hasta yaşına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Toplumda halk arasında ortodonti tedavi ücretleri için pahalı bir tedavi olduğu bilinmektedir. Ancak unutulmaması gereken; diş teli tedavilerinin önemli bir uygulama ve zaman – fiyat değerlendirmesinin denk olduğudur. Ortodontist fiyatlarda özel klinikler kendi arasında farklı fiyatlar uygulamaktadır. SSK devlet hastaneleri için ortodonti fiyatları diş tedavilerini SSK olan tüm hastalardan ücretsiz tedavi alabilmektelerdir. Bazı özel kliniklerde SSK güvencesi olan hastalara indirim yapılırken 18 yaşından küçük hastaların tedavileri devlet hastanelerinde ücretsiz yapmaktadır. Bütçesi yetmeyecek hastalar için iyi bir fırsat doğurmaktadır. Böylece Devlet hastanelerinden faydalanabilirsiniz. Bütçesi zayıf hastalar için kaçınılmaması gereken bir fırsattır.   

Ortodonti Fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Tedavinin süresi, hastanın ihtiyacına ve isteğine göre kullanılan malzeme türü hastanın yaşı, diğer tedavilere ihtiyaç duyup duyulmamasına göre, tedaviyi yapacak olan Ortodontistin eğitimi, tecrübesi ve şöhreti, ülke, şehir ve tedavinin yapılacağı kliniğe göre Ortodonti fiyatları farklılıklar görülmektedir. Bunun dışında peşin veya taksit seçeneklerine göre de fiyatlar değişmektedir Metropol şehirlerde örneğin İstanbul, İzmir, Ankara gibi ortodonti fiyatları küçük şehirlere nazaran değişkenlik göstermektedir. Ortodonti tedavisinde kısa süreli tedaviler uzun süreli tedavilere göre daha pahalıdır, Kullanılan malzemenin cinsine göre de farklılık gösterir, fiyat farkı vardır, hekim kalitesi, vakanın durumu, ortodonti tedavisinin kalitesi de ortodonti fiyatlarını etkiler.

Ortodonti tedavisine başlamadan önce diş hekiminizi mutlaka araştırın profesyonel olarak bu işte en iyisini yapan diş hekimlerine mutlaka ulaşın. Estetik açısından daha sağlıklı dişlere sahip olabilmek güzel gülüşlere sahip olmak için  ortodonti fiyatlarını araştırırken dikkat edin!